Bağış Yap

ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ VE DAYANIŞMASI GÜÇLENDİRİR.!
ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ VE DAYANIŞMASI GÜÇLENDİRİR.!

Şanlı Urfalılar Derneği her ne kadar belli bir amacı gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş kişi toplulukları olsalar da bu amacın gerçekleştirilebilmesi için maddi kaynak da çok önemli bir gereksinimdir. Dernekler, tüzüklerindeki amaçları gerçekleştirebilmek için maddi kaynak yaratmak amacıyla temel olarak üyelerinden aidat toplar ve gelirlerini yalnızca derneğin kuruluş amacını gerçekleştirmek için kullanmak üzere ticari işletme işletebilirler.

Bununla birlikte, dernekler faaliyet alanlarını genişletmek için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyabilir veya anlık gelişen durumlarda derneğin mevcut gelirleri bu durum için yetersiz kalabilir. Örneğin Hemşehrilerimze zor durumda olan burs almak isteyen çoçuklarımıza derneğin mevcut gelir ve malvarlıkları veya çağdaş bir nesil yetiştirmek için öğrencilere eğitim desteği veren bir dernek, pandemi koşullarında öğrencilerin uzaktan eğitimi için bilgisayar ve tablet gereksinimlerini karşılayabilmek için yasal hakkı olan yardım toplama yoluna başvurabilir.

Elde ettiği diğer gelirleri gibi toplanan tüm bağış ve yardımları da dernekler, tüzüklerindeki amaçlar doğrultusunda kullanmak zorundadır. Diğer taraftan bakacak olursak da kişinin dernek ile üyelik ilişkisi başladığı andan itibaren üyenin derneğe karşı yükümlülükleri doğmaktadır. Bu yükümlülüklerin altına girmek istemeyen ancak içinde bulunduğu topluma karşı sorumluluk hisseden kişiler, derneklere yardım veya bağışta bulunarak toplumsal amaçların gerçekleştirilmesine katkıda bulunabilirler, bu nedenle derneklerin yardım bağış toplaması dernek olmanın bir gereğidir.


Bağış Yapın

50.00 TL
75.00 TL
100.00 TL
250.00 TL
500.00 TL
.00 TL
KURBAN BAĞIŞI
KURBAN BAĞIŞI

Nafile, Adak, Akika ve Şükür kurbanlarınızı ŞANLIURFA DAYANIŞMA DERNEĞİ güvencesiyle kesiyor, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 

Her Kurban bedeli 750,00 TL


Bağış Yapın

750.00 TL
1.00 TL
1.30 TL
İYİLİK YOLUNDA BİZE DESTEK OLUN
İYİLİK YOLUNDA BİZE DESTEK OLUN

ŞANLIURFA DAYANIŞMA DERNEĞİ Olarak aldığımız güçle ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerinesizinle birlikte ulaştırıyoruz..

 


Bağış Yapın

25.00 TL
50.00 TL
75.00 TL
100.00 TL
.00 TL
Bağışlarınız Lösev'le Hayat Bulsun
Bağışlarınız Lösev'le Hayat Bulsun

Lösemili Çocuklar Vakfı Bağışlarınızı Şanlıurfa Dayanışma Derneği olarak Lösev'le Hayat Bulsun Projemiz devam ediyor..


Bağış Yapın

25.00 TL
50.00 TL
100.00 TL
.00 TL